Dan škole

Konkurs za nagrađivanje učenika u školskoj 2019/2020. godini
12. novembra 2019.
Dan paukova
16. novembra 2019.

Dan škole

Povodom Dana škole, članica Đačkog parlamenta Miljana Garić, učenica sedmog razreda, održala je predavanje o istorijatu i nazivu naše škole. Naime, škola u Kruščiću je počela sa radom davne 1772. godine i bila je pod upravom crkve. Uslovi rada u našoj školi menjali su se pod uticajem društveno-istorijskih okolnosti. 1952. godine, škola dobija naziv ,,Vuk Karadžić”, da bi  1975. godine taj naziv bio promenjen u OŠ ,,Veljko Vlahović”, po istaknutom revolucionaru i učesniku Španskog građanskog rata koji je 11.novembra 1941.godine organizovao i vodio radio ,,Slobodna Jugoslavija”, preko koje su vesti o Narodno-oslobodilačkoj borbi išle u svet. Taj datum proslavljamo kao Dan škole.

Foto galerija