
Obeležen Dan bicikla
10. jun 2021.
Pismo ministra učenicima osmog razreda
22. jun 2021.Najznačajniji hidrografski objekat Kruščića je Mali bački kanal, koji se spaja sa Velikim Bačkim kanalom kod Malog Stapara i sa Dunavom kod Novog Sada. Od ukupne dužine koja iznosi 69 km, Mali Bački kanal kod Kruščića protiče dužinom od oko 4,5 km. Širina donjeg dela korita iznosi oko 10 m, a dubina iznosi 140 i 200 cm. Mali Bački kanal prekopan je 1872. godine da bi se sprečila godišnja prolećna poplava, a i izgradnjom pumpne stanice služio je za navodnjavanje polja Kruščića u sušnim godinama.
Mali Bački kanal je postao stanište belog i žutog lokvanja, koje su obišli naši učenici petog razreda.
Beli lokvanj (Nymphaea alba) je vodena biljka sa plivajućim listovima koja pripada familiji lokvanja (Nymphaeaceae). Karakterišu je krupni cvetovi čija boja daje jedan deo imena ove biljke (lat. albus znači beo). Drugi deo imena potiče iz grčke mitologije u kojoj postoji priča o tome kako se jedna od nimfi preobratila u lokvanj. Danas je ova biljka pred istrebljenjem zbog uništavanja njenog prirodnog staništa – močvara, koje se ubrzano isušuju. Beli lokvanj je strogo zaštićena vrsta u flori Srbije.
Žuti lokvanj (Nuphar) je rod višegodišnjih vodenih biljaka iz familije lokvanja (Nymphaeaceae), sa debelim, mesnatim rizomima položenim na dnu, u mulju. Biljka ima dva tipa listova, podvodno (tanko i prozračno) i plivajuće (veliko, čvrsto, smešteno na dugačkim drškama). Cvetovi su izrazito žuti, krupni i mirišljavi. Plod je u obliku boce. Cveta od aprila do septembra. Zovu ga još i žuti lopoč i žuti plutnjak. Sreće se na površini stajaćih voda. Srednje termofilna biljka koja se razvija na punoj svetlosti. Žuti lokvanj je strogo zaštićen u flori Srbije.